Alcaraz očitao lekciju Medvedevu za obranu titule u Indian Wellsu

Indian Wells 18. ožu 20248:07 0 komentara
AP Photo/Ryan Sun via Guliver Image

Carlos Alcaraz je novi-stari pobjednik Indian Wellsa, prvog turnira iz Masters serije u godini.

Drugi tenisač svijeta je u finalu u Kaliforniji svladao Danila Medvedeva u dva seta – 7:6 (5), 6:1 za sat i 44 minuta igre.

Španjolac je osvojio 13. trofej u karijeri, odnosno peti na Masters turnirima. Uz to ima i dva Grand Slam naslova.

Medvedev je furiozno počeo odlučujući meč u kalifornijskoj pustinji i uz break u drugom gemu došao je do prednosti od 3:0. Rus je u trećem gemu spasio tri break, ali u petom mu je Alcaraz uspio oduzeti servis i najavio preokret.

Španac je igrao jsve bolje, pogotovo na svoj servis, a kod rezultata 4:4 imao je još jednu break šansu koju nije iskoristio. Tiebreak je odlučio prvi set, Alcaraz je poveo sa 3:0 uz mini break, četvrti igrač svijeta je uzvratio za 5:5, ali uslijedila su dva uzastopna poena Carlosa za vodstvo od 1-0.

U drugom setu ključan je bio početak, odnosno drugi gem u kojem je Alcaraz po drugi put oduzeo servir protivniku i potom više nego sigurnom igrom na svoj servis došao do 13. titule u karijeri.

Španjolac je u Indian Wellsu osvojio prvu titulu još od Wimbledona, a u međusobnim mečevima vodi sa 4-2 protiv Medvedeva.