RK Zagreb poražen na otvaranju Lige prvaka kod Kielcea

Rukomet 12. ruj 202422:39 0 komentara
Tomasz Fafara via Guliver

Rukometaši Zagreba otvorili su novu sezonu Lige prvaka gostujućim porazom od Industria Kielcea sa 23-30 (13-13).

U susretu 1. kola B skupine rukometne Lige prvaka Zagreb je na gostovanju u Poljskoj izgubio od Industria Kielce s 23-30.

Zagreb se dobro držao do posljednjih osam minuta kada se posve raspao.

Domaćin je bolje otvorio susret, poveo je 3-0, pa 6-2. Imali su i 8-4. Međutim, Zagreb je pohvatao konce igre i u 21. minuti je uspio izjednačiti na 10-10. Poljski sastav je pobjegao na +2 (12-10, 13-11), no Zagreb je do kraja poluvremena izjednačio na 13-13.

Hrvatski prvak je u nastavku prvi put stigao i do prednosti (14-13), nažalost, uslijedilo je poljskih 3-0 za 16-14. Zagreb je ponovo spojio dva gola u nizu za novo izjednačenje (16-16), međutim Kielce uzvraća s “mini serijom” za 19-16. Zagreb se u nekoliko navrata približio na gol zaostatka (21-20, 22-21, 23-22), no u zadnjih osam minuta posve se raspao.

Kod rezultata 23-22, uslijedila je 7-0 serija Kielcea za velikih 30-22. Zagreb je tek ublažio poraz za konačnih 30-23.

Poljski sastav su do pobjede predvodili hrvatski rukometaš Igor Karačić s pet golova, te Benoit Kounkoud, Daniel Dujshebaev, Artsem Karalek i Michal Olejniczak sa po četiri gola. Hrvatski vratar na golu poljskog sastava Sandro Meštrić sakupio je sedam obrana.

Kod Zagreba najefikasniji su bili Miloš Kos i Luka Lovre Klarica s po pet golova, dok su Filip Glavaš i Timur Dibirov zabili po četiri gola. Matej Mandić je imao osam obrana.