Paragvaj nakon produžetaka pobijedio Afganistan i izborio četvrtfinale Svjetskog prvenstva

AP Photo/Apichart Weerawong by Guliver

Reprezentacija Paragvaja četvrti je četvrtfinalist Svjetskog prvenstva u futsalu koje se održava u Uzbekistanu, te u toj fazi natjecanja čeka pobjednika dvoboja Francuska - Tajland.

Četvrtfinale je Paragvaj izborio nakon produžetaka i pobjede 3-1 protiv Afganistana. Povela je azijska reprezentacija golom Hoseinija u 15. minuti, dok je Martinez izjednačio na 1-1 u 31. što je i bio rezultat nakon 40 minuta igre.

Na startu prvog produžetka Paragvajci su slomili suparnika s dva brza pogotka, unutar samo 12 sekundi. Golove su dali Mendez i Espinoza čime je Paragvaj prošao dalje.

Ranije tijekom srijede reprezentacija Venezuele je kreirala veliko iznenađenje u osmini finala, s 2-1 je pobijedila Španjolsku. Španjolci su bili jedni od glavnih favorita za medalje, a ta nacija iza sebe na svjetskim prvenstvima ima dva zlata, tri srebra i jednu brončanu medalju. Ovaj put Španjolci su zastali već u osmini finala, a Venezuela će u četvrtfinalu igrati protiv Ukrajine.

Venezuela je povela u 13. minuti golom Villalobosa, dok je Gomez izjednačio na početku drugog poluvremena. Gol vrijedan četvrtfinala i velikog iznenađenja postigao je Carreno, minutu i 20 sekundi prije kraja.

Dan ranije su reprezentacije Brazila i Ukrajine kao prve izborile četvrtfinale. Brazil je s uvjerljivih 5-0 pobijedio Kostariku, dok je Ukrajina četvrtfinale izborila nakon 3-1 pobjede protiv Nizozemske.

Hrvatska utakmicu osmine finala igra u petak protiv Argentine, a tog će se dana još za četvrtfinale boriti Francuska i Tajland. U četvrtak igraju Iran – Maroko i Portugal – Kazahstan.