Hrvatski odbojkaši sa stopostotnim učinkom na Final Fouru Zlatne EL

Odbojka 2. lip 202422:29 0 komentara
PAWEL PIOTROWSKI/NEWSPIX.PL via Guliver Image

Hrvatska muška odbojkaška reprezentacija s maksimalnih je šest pobjeda završila turnirsku fazu natjecanja Zlatne Europske lige, a u posljednjem dvoboju odigranom u nedjelju u osječkom Gradskom vrtu svladali su Španjolsku sa 3-0 (25, 22, 23).

Petar Đirlić sa 17 poena i Ivan Zeljković sa 14 bili su najbolji među izabranicima Igora Juričića koji su u šest utakmica osvojili 17 od maksimalnih 18 bodova.

S obzirom da će Osijek biti domaćin završnog turnira, 15. i 16. lipnja, Hrvatska je bez obzira na rezultat imala osiguran nastup, ali su osvajanjem prvog mjesta hrvatski odbojkaši pokazali da se s pravom mogu nadati i odličnom rezultatu u borbi za odličja.

Uz Hrvatsku, na završnom turniru će nastupiti Češka, Ukrajina i Estonija.

Hrvatska će u polufinalu igrati protiv Estonije koja je s učinkom 4-2 i 11 bodova osvojila četvrto mjesto, dok će se u drugom polufinalu sastati drugoplasirana Češka i trećeplasirana Ukrajina.

Hrvatski odbojkaši se nisu sastali ni s jednom od tih reprezentacija tijekom turnirskog dijela Zlatne Europske lige.

Ulazak u finale na završnom turniru donosi plasman na Challenger kup, koji će od 4. do 7. srpnja biti održan u kineskom gradu Lynyiju. Pobjednik tog turnira izborit će plasman u Ligu nacija za sljedeću godinu.