Bundesliga 18. velj 202420:08 1 komentar

Nogometaši Bayerna doživjeli su novi težak udarac.

Bayern je doživio i treći poraz u nizu. Momčad Thomasa Tuchela izgubila je u 22. kolu Bundeslige od Bochuma, kluba koji drži 11. poziciju u njemačkom prvenstvu.

Nakon poraza od Bayer Leverkusena sa 0-3 u prvenstvu, te od Lazija sa 0-1 u prvom susretu osmine finala Lige prvaka, Bayern je protiv Bochuma tražio pobjedu kako bi “kupio” barem malo mira.

Bavarci su ušli u ovu utakmicu kao veliki favoriti, a činilo se kako će tu ulogu i opravdati kada je Jamal Musiala u 14. minuti pogodio za 0:1.

Međutim, dogodio se prekid zbog već standardnih prosvjeda navijača u Njemačkoj, a do povratka na teren, Bayern je izgubio momentum i terensku dominaciju koju je održavao od početka utakmice.

Bochum je počeo igrati bolje, a na poluvrijeme su otišli s prednošću. U 38. minuti zabio je Takuma Asano, a preokret je kompletirao Schlotterbeck u 44. minuti.

Novi problemi za Bayern stigli su u 77. minuti kada je Dayot Upamecano skrivio kazneni udarac i pritom zaradio crveni karton.

To je drugi susret u nizu u kojem je francuski branič skrivio jedanaesterac i zaradio isključenje. Prije četiri dana to mu je uspjelo i u susretu Lige prvaka protiv Lazija koji je porazio njemačkog prvaka sa 1-0.

Bochum je iskoristio kazneni udarac, za 3-1 je zabio Kevin Stoger. Tračak nade Bayernu stigao je u 87. minuti kada je Harry Kane smanjio na 2-3. Engleski napadač je u šestoj minuti nadoknade mogao izjednačiti, ali je obrambeni klizećim startom blokirao šut.

Bila je to Bochumova prva pobjeda u međusobnim susretima nakon što je Bayern posljednje tri međusobne utakmice dobio s gol razlikom 17-0.

Bayern sada zaostaje čak osam bodova za vodećim Bayer Leverkusenom, a njemački mediji nagađaju kako bi ova utakmica mogla biti posljednja za Thomasa Tuchela na klupi Bavaraca.