Nogomet 18. stu 202323:29 0 komentara

Domaćin Europskog prvenstva sljedeće godine doživio je još jedan težak poraz. Njemačku je u Berlinu u prijateljskom ogledu svladala Turska 3:2 pridruživši se tako sada već podužem nizu reprezentacija koje su samo ove godine u prijateljskim utakmicama pobijedile Elf.

Turska se nalazi u kvalifikacijskoj skupini D gdje je i Hrvatska te je već ranije osigurala direktan plasman na EURO.

Njemačka je povela već u petoj minuti golom Kaija Havertza, ali sve se okrenulo na kraju prvog dijela. Prvo je u 38. minuti izjednačio Kadioglu, dok je u nadoknadi prvog dijela gol za 2-1 Turske postigao igrač Juventusa Kenan Yildiz.

Odmah na startu drugog poluvremena Njemačka je izbrisala zaostatak, u 49. minuti za 2-2 je pogodio centarfor dortmundske Borussije Fullkrug. Na kraju su se ipak radovali Turci nakon što je jedanaesterac u 71. minuti realizirao Yusuf Sari za konačnih 3-2 gostiju.

Belgija, Poljska, Kolumbija, Japan i sada Turska. To su reprezentacije koje su ove godine porazile Njemačku. Nijemci su remizirali s Meksikom i Ukrajinom, a pobijedili su samo SAD, Francusku i Peru.

Očito nije problem u smijenjenom izborniku Hansiju Flicku kojeg je naslijedio mladi Julian Nagelsmann. Možda je razlog dublji, u nedostatku kvalitete, kemije ili nečeg trećeg.

Nagelsmann je debitirao pobjedom nad Amerikancima, potom je remizirao s Meksikom i sada izgubio od Turske.