Nogomet 26. ožu 202320:17 0 komentara

Slovenija je u drugom kolu skupine H kvalifikacija za Europsko prvenstvo pobijedila San Marino rezultatom 2:0 u utakmici odigranoj u Stožicama. Iako se očekivala golijada Kekovih izabranika, teško izvoljevanu pobjedu Sloveniji donijeli su Šeško u 56. minuti te autogol Di Maija četiri minute kasnije.

Engleska je u skupini C rutinski pobijedila Ukrajinu rezultatom 2:0 – golove su zabili Harry Kane u 37. minuti te Bukayo Saka tri minute kasnije.

Englezi su prije tri dana slavili kod europskih prvaka Talijana, a na Wembleyu su došli do još jedne pobjede u teškoj skupini. Harry Kane istaknuo je svoj status najboljeg engleskog strijelca na međunarodnoj razini, a Bukayo Saka ponovno je zabljesnuo u ugodnoj pobjedi. Nakon što je postigao rekordni 54. gol u 2-1 pobjedi nad Italijom u četvrtak, Kane je u 37. minuti iz voleja zabio i svoj 55. pogodak, a Arsenalov mladić Saka zatim je udvostručio vodstvo prije poluvremena senzacionalnim golom koji je utišao goste i njihovih 4000 navijača. Ukrajina je imala svoje trenutke i pritiskala je u drugom dijelu, ali nikada nije izgledala sposobna izbjeći poraz od Engleske.

Iznimno uvjerljivi bili su Islanđani koji su čak sa 7:0 slavili kod LIhtenštajna u Vaduzu. Aron Gunnarsson (48,68, 73pen) zabio je “hat-trick” za sjevernjake u drugom poluvremenu, a po jedan su zabili Olafsson (3), Haraldsson (38), Gudjohnsen (85) i Ellertsson (87).