Bundesliga 20. tra 202420:40 0 komentara

Težak poraz za Bjeličinu momčad...

Nogometaši Union Berlina ugostili su minhenski Bayern u okviru 30. kola njemačke Bundeslige.

Dok je Bayern i matematički ostao bez izgleda za naslov, Unionu je ova utakmica bila izuzetno bitna jer se bore za ostanak u najvišem razredu njemačkog nogometa.

Momčad Nenada Bjelice dobro se držala u prvoj trećini utakmice, ali Bayern je u 29. minuti došao u vodstvo preko Goretzke nakon sjajne akcije. Već do poluvremena je bilo 0:2, a prekrasan gol iz slobodnog udarca zabio je Harry Kane u prvoj minuti sudačke nadoknade. Odlaskom na predah je već bilo jasno kako će Unionu pravo čudo trebati za povratak u utakmicu.

To čudo se nije dogodilo, već je Bayern odigrao furiozno u nastavku. U intervalu od svega 13 minuta, od 53. do 66., zabili su čak tri gola te poveli s visokih 0:5. Dva puta je zabio Muller, dok je jedan dodao Tel.

Počasni gol za Union zabio je Vertessen u 90. minuti za konačnih 1:5.

Bayern je drugi s 66 bodova, dok je Union 14. s tri boda iznad ‘opasne zone’.