Nizozemska 18. velj 202417:47 0 komentara

Novi kiks za Šutala i društvo...

Nogometaši Ajaxa remizirali su protiv NEC Nijmegena rezultatom 2:2. Bila je to utakmica odigrana u okviru 22. kola nizozemskog prvenstva, a unatoč tome što su gosti sedmoplasirana momčad, ovaj rezultat može se smatrati novim kiksom Kopljanika, obzirom kako su imali prednost sve do pete minute sudačke nadoknade.

Ajax je poveo golom sjajnog Briana Brobbeyja u sedmoj minuti, a s rezultatom 1:0, momčadi su otišle na predah.

Momčad NEC-a stigla je do izjednačenja u 61. minuti kada je autogol zabio 17-godišnji Jorrel Hato. Riječ je o lijevom bočnom braniču koji je iz prvog sastava izbacio Bornu Sosu.

Brobbey se u 79. minuti našao u ulozi asistenta, a zabio je Carlos Borges za novu prednost domaćih. Činilo se tada kako će slavni nizozemski klub upisati novu pobjedu, međutim dogodio im se novi šok.

U petoj minuti sudačke nadoknade pogodak je zabio Rober Gonzalez nakon nespretne reakcije obrane Ajaxa u šesnaestercu.

Josip Šutalo bio je jedini od Hrvata koji je upisao nastup za Ajax, dok je Borna Sosa bio na klupi, a Jakov Medić se nije našao u zapisniku za ovu utakmicu.