Večer preokreta u KL, Federerov klub blizu povijesnog finala

Konferencijska liga 11. svi 202323:13 0 komentara
AP Photo/Kin Cheung via Guliver Images

Obje prve polufinalne utakmice Konferencijske lige završene su istim rezultatom, 2:1. Bliži su finalu Basel i West Ham...

Engleski premierligaš West Ham preokretom u drugom poluvremenu pobijedio je AZ Alkmaar 2:1. Gosti su na odmoru imali 1:0 golom Reijndersa u 41. minuti, da bi u nastavku Benrahma u 67. iz kaznenog udarca i Antonio u 76. osigurali minimalnu pobjedu “Čekićarima”.

Preokret se dogodio i u Firenci gdje je Basel svladao Fiorentinu 2:1. I tamo je na poluvremenu bilo 1:0 za kasnijeg poraženog. Fiorentinu je u vodstvo doveo Cabral u 25. minuti, a Basel je šokirao domaću publiku golovima Dioufa (71.) i Amdounija (90.+3) i tako došao nadomak povijesnog, prvog europskog finala u povijesti. Basel je inače klub koji svesrdno prati i za njega navija od malih nogu slavni švicarski tenisač Roger Federer.

Hrvatski nogometaš Josip Brekalo za Fiorentinu je igrao od 73. minute.

Uzvratni susreti igraju se u četvrtak 18. svibnja, a finale je 7. lipnja u Pragu.