Valencia produžila niz pobjeda u španjolskom prvesntvu

Nogomet 14. sij 202418:49 0 komentara
xJosexTorresx via Guliver

U susretu 20. kola španjolskog nogometnog prvenstva Valencija je na gostovanju pobijedila Cadiz sa 4-1 ostvarivši treću uzastopnu pobjedu.

“Šišmiši” su poveli u osmoj minuti golom Huga Dure, no Ruben Alcaraz je izjednačio iz kaznenog udarca u 21. minuti.

U nastavku susreta gosti su prelomili utakmicu s tri gola u nizu, a strijelci su bili Diego Lopez (52), Javi Guerra (90+4), i Jesus Vazquez (90+8).

Valencija je sada osma sa 29 bodova, dok je Cadiz u zoni ispadanja na 18. poziciji sa 15 bodova.

U ranije igranom susretu Girona je na gostovanju kod “fenjeraša” Almerije odigrala 0-0 preuzevši vrh ljestvice.

Najugodnije iznenađenje u ligama “Petice” nije uspjelo slomiti obranu “fenjeraša” Primere. Almerija je čak bila bliže pobjedi, a najbolji igrač u gostujućim redovima bio je vratar Paulo Gazzaniga.

Almerija, koja niti u 20. kolu nije stigla do prve pobjede, je uputila 20, a Girona tek pet udaraca od kojih samo jedan u okvir gola.

Girona je od 80. minute igrala i s igračem manje nakon što je isključen Aleix Garcia.

Girona je ovim susretom nastavila niz bez poraza na čak 12 kola upisavši pritom devet pobjeda i tri remija i barem privremeno je preuzela vrh ljestvice sa 49 bodova. Real Madrid ima bod manje, ali i susret manje. Međutim, zbog obveza u španjolskom Superkupu, Real će susret protiv Getafea igrati 1. veljače.

Almerija je ovim rezultatom prekinula niz od dva uzastopna poraza, ali još uvijek nema niti jednu pobjedu ove sezone. U 20 kola osvojila je tek šest bodova, 10 manje od zone spasa.