Utakmica sezone na Otoku: Golijada u remiju Newcastlea i Lutona

Nogomet 3. velj 202418:15 0 komentara
Nigel Roddis Sportimage via Guliver Image

Spektakularnu utakmicu u 23. kolu engleskog nogometnog prvenstva u subotu su odigrali Newcastle United i Luton Town, a nakon brojnih preokreta i čak osam golova momčadi su podijelile bodove odigravši 4-4 (2-2).

Newcastle je u prvom poluvremenu vodio sa 1-0 i 2-1 golovima Seana Longstaffa (7, 23), no Osho (21) i Barkley (41) su uspijevali poravnati. U nastavku je Luton s dva gola u razmaku od tri minute stigao do prednosti od 4-2, strijelci su bili Morris (59-11m) i Adebayo (62). Ipak, uslijedio je brzi odgovor domaćih koji su stigli do 4-4 preko Trippiera (67) i Barnesa (73).

Do kraja se rezultat nije mijejao pa je Newcastle deveti sa 33 boda, dok je Luton skočio iz zone ispadanja, na 16. mjesto sa 20 bodova, koliko ima i 17. Nottingham Forest, dok 18. Everton, koji je pao u zonu ispadanja, sa 19 bodova.

Bodove su podijelili i Burnley i Fulham koji su odigrali 2:2, dok je Brighton razbio Crystal Palace 4:1.

U prvoj utakmici 23. kola Everton i Tottenham Hotspur su na Goodison Parku igrali 2-2 (1-2). Gosti iz Londona dva su puta vodili, oba puta strijelac je bio Richarlison (4, 41), no domaći su uspjeli spasiti bod. Na 1-1 sredinom prvog dijela poravnao je Harrison (30), da bi na konačnih 2-2 poravnao Branthwaite (90+4) u samoj završnici dvoboja.

Ispustivši dva boda u sudačkoj nadoknadi Tottenham je propustio bodovno se izjednačiti s drugim Manchester Cityjem i trećim Arsenalom, ostao je četvrti sa 44 boda, dva manje od Cityja i Arsenala, a sedam manje od vodećeg Liverpoola.