Tottenham ‘pao’ u dvije minute, Gordon i Isak vodili Newcastle do pobjede

Nogomet 13. tra 202415:28 0 komentara
REUTERS/Scott Heppell via Guliver Image

U prvom susretu 33. kola engleske Premier lige nogometaši Newcastlea su bili uvjerljivi pred svojim navijačima, s 4-0 su svladali Tottenham.

Newcastle je utakmicu na svoj mlin odveo unutar samo tri minute prvog poluvremena, kada je postigao dva pogotka. Prvo je Šveđanin Isak u 30. minuti zabio za 1-0, nakon što se lijepo oslobodio čuvara i precizno naciljao suparničku mrežu, dok je već u 32. minuti bilo 2-0 nakon pogotka Gordona.

U 51. minuti novim golom Alexandera Isaka povećana je domaća prednost na 3-0, dok je sve zaključeno pogotkom Schara u 87. za konačnih 4-0 Newcastlea. Ova je pobjeda dovela Newcastle na šesto mjesto ljestvice. Newcastle ima 50 bodova, dok je Tottenham s deset bodova više na četvrtoj poziciji.

U nedjelju se igraju tri utakmice, a sastaju se Liverpool – Crystal Palace, West Ham – Fulham i Arsenal – Aston Villa, dok je posljednja utakmica na rasporedu u ponedjeljak, ona između Chelseaja i Evertona.