Suspendiran sudac koji nije priznao pobjednički gol Real Madridu

Nogomet 5. ožu 202417:14 1 komentar
AP Photo/Jose Breton via Guliver

Skandali sa suđenjem nisu pojava samo u hrvatskom nogometu.

U dvoboju 27. kola Primere Valencia i Real Madrid su na Mestalli odigrali 2:2.

Iako se Real vratio iz zaostatka od 2:0, nakon utakmice u fokusu nisu bili događaji na terenu već sudačke odluke.

Sudac Jesus Gil Mazano bio je suočen s teškim odlukama u sudačkoj nadoknadi. U 92.minuti dosudio je kazneni udarac za Valenciju koji je vrlo brzo bio poništen nakon konzultacija s VAR sobom.

Potom je Real krenuo u lov na treći, ujedno i pobjednički zgoditak. Sjajni Jude Bellingham zabio je zgoditak glavom za 3:2 te naizgled još jednom spasio Real u posljednjim minutama, međutim koji trenutak ranije, Mazano je svirao kraj utakmice te pogodak nije priznat što je razbijesnilo igrače gostujuće momčadi.

Španjolska Sudačka komisija, Mazanu je odredila suspenziju od dvije utakmice, a nagađa se kako bi naknadno mogao zaraditi i još rigoroziniju kaznu.

Real je unatoč remiju još uvijek s ugodnom prednošću na vrhu španjolskog prvenstva sa 66 bodova. Prvi pratitelj Girona ima sedam bodova manje, a Barcelona je treća s 58.