Skup kiks Liverpoola, Redsi sada gledaju u leđa Arsenalu i Cityju

Nogomet 14. tra 202417:27 0 komentara
AP Photo/Jon Super via Guliver Images

Nogometaši Liverpoola doživjeli su neočekivani domaći poraz od Crystal Palacea 1:0 u susretu 33. kola engleskog prvenstva pokvarivši izglede za osvajanje naslova prvaka.

Nakon 0-3 poraza od Atalante u prvom susretu četvrtfinala Europske lige, “Redsi” su kiksali i u nacionalnom prvenstvu izgubivši na Anfieldu od Crystal Palacea 1:0.

Ovim porazom odabranici Jurgena Kloppa pokvarili su izglede za osvajanje naslova prvaka, posebice ako Arsenal nešto kasnije osvoji tri boda protiv Aston Ville.

Susret je odlučio gol Eberechija Ezea u 14. minuti.

Liverpool je tijekom susreta imao skoro 70 posto posjeda lopte, više od 20 udaraca i nekoliko sjajnih prilika, ali domaći igrači nisu uspjeli svladati Deana Hendersona.

Najbliže golu domaćin je bio u 27. minuti kada je Wataru Endo loptu poslao u prečku. I gosti su imali još nekoliko prilika, a možda i najveću na utakmici propustio je Jean-Philippe Mateta u 18. minuti. Alisson Becker je već bio svladan, no loptu je s gol crte očistio Andy Robertson.

U drugom ogledu Fulham je na gostovanju pobijedio West Ham sa 2-0. Junak susreta je bio dvostruki strijelac Andreas Pereira (19, 72)

Kasnije se još sastaju Arsenal i Aston Villa, a u ponedjeljak igraju Chelsea i Everton.

Na ljestvici vodi Manchester City sa 73 boda, dok Arsenal i Liverpool imaju po dva boda manje.