Moro dobio ‘mrvice’ u pobjedi Bologne, Bradariću 90 minuta u remiju

Nogomet 22. lis 202318:34 0 komentara
Noxthirdxpartyxsales (197553106) via Guliver

U susretu devetog kola talijanskog nogometnog prventva Bologna je pobijedila Frosinone sa 2-1, dok su Salernitana i Cagliari odigrali 2-2.

Bologna je povela u 19. minuti golom Lewisa Fergusona, a samo tri minute kasnije Lorenzo Di Silvestri je zabio za 2-0. Konačnih 2-1 postavio je Matias Soule iz kaznenog udarca u 63. minuti. Frosinone je u četvrtoj minuti nadoknade ostao s igračem manje nakon što je isključen Luca Mazzitelli. Za Bolognu je od 83. minute igrao hrvatski nogometaš Nikola Moro, dok Karlo Lulić nije igrao za goste.

U drugom susretu Salernitana i Cagliari su odigrali 2-2. Sve najvažnije se dogodilo u posljednjih 15 minuta, gosti su vodili 1-0 i 2-1, ali je Salernitana izvukla bod.

Zito Luvumbo je u 79. minuti doveo goste u vodstvo, izjednačio je Boulaye Dia u 86. minuti, no dvije minute kasnije Nicolas Viola je doveo Cagliariji do nove prednosti. Ipak u petoj minuti nadoknade Dia je iz kaznenog udarca zabio za 2-2. Domagoj Bradarić je igrao cijeli susret za domaćine.

U nešto ranijem terminu Roma je pobijedila Monzu 1-0 golom Stephana El Shaarawyja u 90. minuti.

Roma je do treće uzastopne pobjede u Serie A došla vrlo teško iako je Monza od 41. minute igrala bez isključenog Danila D’Ambrosija. Dvaput je u mat-situacijama u prvom dijelu goste spasio vratar Michele Di Gregorio, a Roma je u drugom poluvremenu dva puta pogodila stativu prije nego što je konačno stigla do pobjedničkog gola.

Na ljestvici vodi Inter sa 22 boda, Milan je drugi s bodom manje, ali i susretom manje, dok je treći Juventus sa 17 bodova, koliko imaju i Fiorentina, te Napoli.