Juventus preokretom do slavlja na Sardiniji

Nogomet 9. tra 202222:53 > 22:54 0 komentara
Fabio Ferrari/LaPresse via AP

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 32. kola talijanskog nogometnog prvenstva Juventus je kao gost preokretom svladao Cagliari s 2:1 (1:1).

Domaće je u vodstvo u otvaranju utakmice doveo Joao Pedro (10), sredinom prvog poluvremena Juventusu je poništen pogodak nakon što je udarac Pellegrinija s vrha kaznenog prostora na putu prema mreži pogodio Rabiota u lakat koji je bio čvrsto stisnut uz tijelo Francuza koji je bio i leđima okrenut svom suigraču.

Glavni sudac prvotno je priznao gol samo da bi reagirao VAR te je domaćin ostao u prednosti. Ipak, Juventus je do zasluženog izjednačenja stigao na samom isteku prvog poluvremena kada je De Ligt (45) glavom u mrežu pospremio ubačaj Cuadrada, da bi potpuni preokret uslijedio u nastavku kada je branič Cagliarija u želji da klizećim startom izbije loptu pogodio Vlahovića (75) u stopalo, a lopta se odbila iza leđa Cragna.

Četvrti Juventus sada ima 62 boda, četiri manje uz utakmicu više od drugog Intera i trećeg Napolija, a pet manje uz također utakmicu više od vodećeg Milana. (H)