Kean srušio Del Piera, SPAL odgodio Juveovu proslavu

Serie A 13. tra 201916:29 > 16:52
Mario Carlini / Iguana Press/Getty Images

SPAL je u nastavku okrenuo vodstvo Juventusa iz prvih 45 minuta te tako odgodio njihovu proslavu osmog uzastopnog naslova u Serie A.

Juventus će još malo pričekati na potvrdu osmog uzastopnog naslova prvaka. Kocka sa sastavom uoči uzvratne utakmice četvrtfinala Lige prvaka protiv Ajaxa nije se isplatila treneru stare dame Massimilianu Allegriju. Njegova momčad u 32. kolu Serie A izgubila je kod SPAL-a 2:1.

Stara dama na odmor je otišla s prednošću 1:0 i to golom Moisea Keana u 30. minuti. Mladom Talijanu to je šesti gol ove sezone u Serie A čim je srušio rekord Alessandra Del Piera, koji je s 19 godina u dresu Juvea zabio pet golova.

U nastavku preokret domaćina. Na 1:1 izjednačili su preko Bonifazija u 49. minuti, da bi im potpuni preokret donio Floccari u 74. minuti.

SPAL je tako stigao do važnih bodova u borbi za opstanak, jer sada od mjesta koje vode u drugu ligu bježe sedam bodova. Juve je na plus 20 u odnosu na Napoli, a prvaci će postati već u nedjelju, ako Napolitanci ne slave kod Chieva.