Romi minimalna pobjeda, Pongračiću klupa protiv Bašića

Nogomet 4. sij 202318:58 > 18:58 0 komentara
Giuseppe Maffia via Guliver Images

U susretu 16. kola talijanskog nogometnog prvenstva Roma je na Olimpicu pobijedila Bolognu sa 1:0, dok je Lecce preokretom stigao do 2:1 pobjede protiv Lazija.

Roma je do prve pobjede u zadnja četiri kola stigla golom Lorenza Pellegrinija iz jedanaesterca u šestoj minuti utakmice. Hrvatski veznjak Nikola Moro nije nastupio za Bolognu.

Za razliku od Rome, drugi rimski klub je upisao poraz. Lazio je na gostovanju kod Leccea poveo 1:0, ali je na koncu izgubio 1:2.

Lazio je poveo u 14. minuti golom Cire Immobilea, no Lecce je u drugom poluvremenu okrenuo rezultat golovima Gabriela Strefezza (57) i Lorenza Colomboa (71).

Marin Pongračić nije nastupio za Lecce, dok je Toma Bašić za goste igrao do 85. minute.