Rijeka preskočila Hajduk, Marić zabio u debiju

Damir Skomrlj CROPIX via Guliver Image

U susretu 21. kola SuperSport HNL-a Rijeka je pred 7.588 gledatelja na Rujevici pobijedila Istru 1961 sa 3-0 vrativši se na vrh ljestvice.

Nakon što je Hajduk remijem u Osijeku barem nakratko “prenoćio” na prvom mjestu, Rijeka se pobjedom protiv Istre 1961 vratila na vrh ljestvice.

Momčad Željka Sopića je gotovo rutinski stigla do pobjede u “derbiju Della Učka” i gosti iz Pule imaju sreće što nisu i teže stradali na Rujevici.

U prvoj utakmici sezone Istra je na Rujevici izgubila sa 0-6, pa koncem listopada uzela bod (1-1) na Aldo Drosini. Ovoga puta presudila su tri gola u mreži Lovre Majkića.

Domaćin je poveo već u 10. minuti. Marko Pjaca je na lijevom krilu “slomio” suparnika te odlično ubacio u kazneni prostor gdje je Veldin Hodža glavom iz blizne zabio za 1-0.

Na 2-0 Rijeka je povisila u 33. minuti golom Nike Jankovića iz kaznenog udarca. Bio je to njegov deseti pogodak ove sezone, a nakon što je zatresao mrežu Janković je zbog ozljede zatražio zamjenu.

Jedanaesterac je skrivio Dario Marešić igrajući rukom u skoku. Sudac Ane Čulina isprva nije dosudio ništa, ali je nakon poziva iz VAR sobe i pregleda video snimke pokazao na bijelu točku.

U samoj završnici prvog dijela gosti su ostali s igračem manje nakon što je Antonio Maurić s leđa “pokosio” Selahija.

U nastavku susreta Rijeka je postigla i treći gol , a strijelac je u 74. minuti bio Mirko Marić u svom debiju za Rijeku. Naime, Marić je na Rujevicu stigao prije četiri dana na posudbu iz Monze.