Ribery se oprostio u suzama, Salernitani pobjeda

Nogomet 22. lis 202217:42 > 17:42 0 komentara
AP Photo/Salvatore Laporta

U prvom subotnjem susretu 11. kola talijanske Serie A nogometaši Salernitane su na domaćem terenu svladali Speziju s minimalnih 1:0.

Gol vrijedan tri boda postigao je početkom drugog poluvremena, u 48. minuti, Pasquale Mazzocchi, što je bio njegov drugi ligaški gol sezone.

Salernitana je time upisala treću prvenstvenu pobjedu koja ju je podigla na deveto mjesto ljestvice. Spezia je izgubila šesti put ove sezone i ostala je na 15. mjestu. Isto tako, Spezia je nastavila s negativnim nizom, u zadnje četiri ligaške utakmice ostvarila je samo jedan remi uz tri poraza.

Od 65. minute za Salernitanu je igrao hrvatski nogometaš Domagoj Bradarić, a na ovom susretu od domaćih navijača i od nogometa se oprostio legendarni francuski nogometaš Franck Ribery. Prije početka susreta Ribery je sa suzama u očima otrčao oproštajni krug uz ovacije navijača domaćeg sastava.

U nedjelju su na rasporedu utakmice Udinese – Torino, Bologna – Lecce, Atalanta – Lazio i Roma – Napoli, dok se u ponedjeljak za prvoligaške bodove bore Cremonese – Sampdoria i Sassuolo – Verona.