Nogomet 18. lis 202311:10 1 komentar

Ukrajina je u 8. kolu kvalifikacija za Euro 2024. gostovala na Malti i slavila 3:1.

Povela je Malta u 12. minuti preko Mbonga, u 38. je za izjednačenje autogol zabio Camenzuli, da bi iz penala koji je zaradio Mihajlo Mudrik za vodstvo Ukrajine 2:1 precizan bio Dovbyk u 43. minuti. Za dodatnu potvrdu pobjedu u 85. sjajan gol s nekih 18-ak metara zabio je Mudrik. Posebne pohvale za nogometaša Chelseaja imao je i izbornik Malte, Michele Marcolini.

Mudrik je nevjerojatan igrač. Izgubili smo jer je on napravio pritisak, zaradio jedanaesterac, a onda zabio gol. Zato ga klub poput Chelseaja puno plaća. Ovo je nogomet, igrači poput njega čine razliku. Sad je napravio razliku. Šteta je prvo poluvrijeme izgubiti 1:2, pogotovo uz ta dva primljena gola. Vrlo nesretan jedanaesterac, gdje je naš igrač bio potpuno sam i lopta se otkotrljala u mrežu. Vjerujem da je epizoda s jedanaestercem bila Mudrikova tehnika i sposobnost da vrlo brzo trči s loptom,” rekao je izbornik Malte Michele Marcolini.