Kolumbijci srušili svjetske prvake

FIFA World Cup 11. ruj 20248:07 0 komentara
AP Photo/Ricardo Mazalan via Guliver

Nogometaši Kolumbije upisali su četvrtu pobjedu u osmom kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2026. godine.

Kolumbija je pred svojim navijačima svladala Argentinu 2:1 (1:0).

Argentina je diktirala tempo, ali Kolumbija je prva zabila. Igrala se 25. minuta kada je Yerson Mosquera sjajno pratio let lopte i glavom je odlično poslao u mrežu.

Pokušavali su Argentinci, ali najbolju priliku imali su tek u 44. minuti. Upropastio je to Lautaro Martinez i domaćini su na poluvrijeme otišli s prednošću.

Gaučosi su izjednačili na samom startu drugog poluvremena, u 48. minuti. Nicolas Gonzalez postigao je sjajan pogodak.

U 53. minuti dogodio se odlučujući trenutak. Prekršaj u šesnaestercu Argentine, Kolumbijci su odmah otišli do suca koji je tel dvije minute kasnije prekinuo igru ​​i otišao provjeriti snimku. U 57. minuti pokazao je na jedanaesterac, a James Rodriguez u 61. minuti stao ispred Emiliana Martineza i pogodio.

Kolumbija je u sudačkoj nadoknadi imala veliku priliku za uvjerljiviju pobjedu, ali je Jefferson Lerma bio neprecizan.

Bolivija je u utorak navečer s 2:1 slavila u gostima protiv Čilea, a Ekvador je kod kuće svladao Peru s 1:0.