Brazil ponovno izgubio, ugrožen im je plasman na SP?!

FIFA World Cup 11. ruj 20248:16 0 komentara
AP Photo/Jorge Saenz via Guliver

Nakon osam odigranih utakmica u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo Brazilci su osvojili samo deset bodova.

Brazil je nastavio s očajnim igrama u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo koje će se 2026. godine održati u SAD-u, Meksiku i Kanadi.

Brazi je u Asuncionu poražen od Paragvaja – 1:0. Odlučio je rani pogodak 21-godišnjeg Diega Gomeza u 20. minuti.

U prilično nervoznoj utakmici Brazilci su pokušavali stići barem do izjednačenja, ali najuspješnija reprezentacija Svjetskog prvenstva gotovo nije stvarala prilike.

Prvi je zaprijetio Joao Pedro u 54. minuti, ali je pucao pored vratnice, dok je najbolju priliku imao Vinicius u 73. minuti, ali je domaći vratar Roberto Fernandez sjajno obranio udarac prvotimca Real Madrida.

Na kraju je slavio Paragvaj koji se vratio u život i trenutno je na sedmoj poziciji koja će eventualno voditi u dodatne kvalifikacije. Brazilci su za sada iznad crte, ali samo s bodom više od Paragvaja.

U posljednjem susretu ovog kola Venezuela i Urugvaj odigrali su neriješeno 0:0.

Inače, šest prvoplasiranih reprezentacija iz južnoameričke zone plasirat će se na Svjetsko prvenstvo, dok će sedma u Interkontinentalni playoff. Brazil je prethodno teškom mukom kod kuće svladao Ekvador, a prije toga je imao tri poraza (Argentina, Kolumbija, Urugvaj).