Nogomet 19. lip 202323:03 0 komentara

Nogometne reprezentacije Slovenije i Danske podijelile su bodove u utakmici četvrtog kola kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2024. u Njemačkoj.

Utakmica Grupe H na stadionu Stožice u Ljubljani završena je rezultatom 1:1.

Poveli su Slovenci u 25. minutu nakon akcije Adama Čerina, gol je postigao Andraž Šporar.

Gosti su izjednačili tri minute prije kraja prvog poluvremena. Strijelac je bio Rasmus Hojlund, mladi nogometaš Atalante. Bio je to već njegov šesti pogodak u kvalifikacijama. Asistenciju je upisao Pierre-Emil Hojbjerg.

U istoj grupi ranije tijekom dana Finska je deklasirala San Marino sa 6:0, dok je Kazahstan slavio u gostima protiv Sjeverne Irske sa 1:0.

Nakon četvrtog kola vodi vodi Finska sa devet bodova, Kazahstan, Danska i Slovenija imaju po sedam, Sjeverna Irska četiri boda. San Marino je bez bodova.

Mučila se Francuska u utakmici protiv Grčke u Parizu, ali će se na krau pamtiti pobjeda – 1:0. I to iz jedanaesterca, koji je u 55. minuti realizirao jedan od najboljih nogometaša današnjice Kylian Mbappe.

Francuska je poslije četiri kola maksimalna, sada sa velikom prednošću u odnosu na protivnike u grupi, dok je Grcima ovo prvi poraz u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo.

U istoj grupi Republika Irska je na domaćem terenu ostvarila rutinski trijumf protiv Gibraltara – 3:0. Ircima je ovo prvi trijumf, prethodno su gubili od Grčke i Francuske.