Modrić sudjelovao u kasnom preokretu Reala u El Clasicu, golčina Bellinghama!

Nogomet 28. lis 202318:25 0 komentara
AP Photo/Joan Monfort via Guliver Images

Iako su nogometaši Barcelone bili bolji većim dijelom susreta te vodili 1-0 do 68. minute, najveći derbi španjolske La Lige, dobio je madridski Real s 2-1.

Apsolutni junak susreta 11. kola bio je engleski reprezentativac Jude Bellingham koji je zabio dva gola za veliki preokret Reala. Nakon gola Gundogana u šestoj minuti uslijedili su golovi Bellinghama u 68. i 92. minuti. Kod drugog pogotka asistent je bio Luka Modrić.

Već u šestoj minuti Barcelona je povela, a strijelac je bio Ilkay Gundogan, nogometaš koji je ovog ljeta u klub došao iz Manchester Cityja. Ujedno, bio je to premijerni pogodak njemačkog reprezentativca u dresu katalonske momčadi.

Samo deset minuta kasnije mogao je domaći sastav povećati prednost, ali je Fermin Lopez s desetak metara pogodio okvir vrata. Cijelo prvo poluvrijeme Barcelona je bila momčad koja je dominirala te je do odmora još nekoliko puta opasno zaprijetila najvećem rivalu. Real je uspijevao tek zaprijetiti kroz nekoliko kontranapada, ali su Madriđani definitivno bili podređeni u prvom dijelu velikog derbija.

Vrlo brzo, početkom drugog dijela, opet je Barcelona bila milimetrima blizu povećanja vodstva, ali goste je opet spasio okvir vrata. Taj put ga je naciljao Inigo Martinez.

Nakon svih propuštenih domaćih prilika uslijedila je kazna na drugoj strani i opet je Realov spasitelj bio Jude Bellingham, nogometaš koji se ekspresno početkom ove sezone premetnuo u uvjerljivo najboljeg igrača Madriđana.

U 68. minuti Bellingham je raspalio s više od 20 metara te je sjajno pogodio za 1-1, a potpuni preokret je uslijedio u 92. minuti kada je Bellingham iz blizine zabio za 2-1 i veliko madridsko slavlje u srcu Katalonije.

Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić nije bio u udarnoj momčadi Reala, a u igru je ušao u 63. minuti.

Real je ovom pobjedom pobjegao Barceloni na četiri boda prednosti. Na vrhu ljestvice su bodovno poravnati Real i Girona. Barceloni je ovo bio prvi poraz u sezoni.

U prvom subotnjem susretu nogometaši Las Palmasa osvojili su tri gostujuća boda pobjedom 2-1 kod Almerije. Gol odluke dao je u 94. minuti Sory Kaba. Las Palmas je trenutačno deseti na ljestvici, dok je Almeria i dalje posljednja bez pobjede i sa samo tri remija.

U nedjelju će se za bodove boriti Betis – Osasuna, Rayo Vallecano – Real Sociedad, Athletic – Valencia i Atletico Madrid – Alaves, dok se posljednja utakmica kola igra u ponedjeljak. Sastaju se Granada – Villarreal.