Prije dva ljeta izbacili su Hajduk, sad su šokirali i Basel

Konferencijska liga 27. srp 202322:51 0 komentara
Mikko Stig LKFTVX20230720194326BETP via Guliver Images

Za jedno od većih iznenađenja večeri u drugom pretkolu Konferencijske lige pobrinuo se kazahstanski Tobol...

Tobol, koji je u ljeto 2021. godine eliminirao Hajduk iz drugog pretkola Konferencijske lige, ove je godine u istoj fazi natjecanja slavio protiv Basela u gostima 3:1. Gosti su promašili i kazneni udarac, dok je švicarski sastav završio utakmicu s dva igrača manje.

Domaćin je poveo u 25. minuti golom Thierna Barryja, no isti je igrač u 56. zaradio crveni karton. Izjednačio je Serge Deble iz kaznenog udarca, da bi Ramazan Orazov u 62. minuti okrenuo rezultat. Orazov se tako iskupio za promašeni kazneni udarac deset minuta ranije.

U 69. minuti je Basel ostao i bez Riccarda Calafiorija koji je zaradio dva žuta kartona, a pobjedu gostiju potvrdio je Islam Česnokov u 73. minuti.

Tobol je u prvom pretkolu izbacio finsku Honku, a ako isto napravi i Baselu, u trećem će pretkolu ići na boljeg iz dvoboja Derry City – KuPS (2:1).