Polufinalist Lige prvaka i Hajdukov krvnik ispao iz Europe

AP Photo/Michael Sohn, Pool

Španjolski Villareal koji je prošle sezone igrao polufinale Lige prvaka šokantno je izbačen iz Konferencijske lige

Žuta podmornica” je u kvalifikacijama bez većih problema izbacila Hajduk i smatrali su ih najvećim favoritima natjecanja. Anderlecht je napravio pravi podvig i svladao ih u gostima  1:0 i s ukupnih 2:1 prošao dalje. Jedini pogodak na susretu je zabio Islam Slimani u 73. minuti. Hajdukov ‘krvnik’  je tako završio natjecanje puno ranije od očekivanog.

Lech Poznan bivšeg igrača Hajduka Antonija Milića je slavio na gostovanju kod Djurgardena 3:0 i s ukupnih 5:0 prošao dalje. Domaći su u 44. minuti ostali s igračem manje, budući da je crveni karton dobio Marcus DanielsonFilip Marchwinski je doveo goste u vodstvo u 77. minuti, a pobjedu su potvrdili Nika Kvekveskiri i Michal Skoras u sudačkoj nadoknadi.