Pobjeda RB Salzburga, remi Belje i Ljubičića u međusobnom susretu

Austrija 28. ruj 202419:12 0 komentara
Branislav Racko via Guliver Image

Skorašnji suparnik zagrebačkog Dinama u Ligi prvaka, austrijski RB Salzburg porazio je bečku Austriju sa 2-0 u susretu osmog kola nacionalnog prvenstva.

Oba gola zabio je Oscar Gloukh, prvog iz kaznenog udarca u 10. minuti, a drugog u 88. minuti.

Dinamo će protiv Salzburga igrati u trećem kolu, 23. studenog. Prije toga “Modre” u srijedu, 2. listopada na stadionu Maksimir čeka dvoboj protiv Monaca. Hrvatski prvak će u Ligi prvaka još igrati i protiv Slovana iz Bratislave, Borussije Dortmund, Celtica, Arsenala i Milana. Podsjetimo, Dinamo je nastup u elitnom natjecanju otvorio 2-9 porazom u Munchenu od Bayerna.

U subotu je nastupio i aktualni austrijski prvak Sturm koji je na gostovanju pobijedio BW Linz sa 2-1.

Mika Biereth (18) i Otar Kiteišvili (71) su zabili za goste, dok je strijelac za Linz bio Thomas Goiginger u 33. minuti. Luka Zvonarek je za Sturm igrao od 72. minute.

Rapid i LASK su remizirali 1-1.

Guido Burgstaller je doveo Rapid u prednost u 27. minutu, a izjednačio je Robert Žulj u početom, nastavka.

Dijon Drena Beljo je odigrao do 80. minute za Rapid, dok je Marin Ljubičić na suprotnoj strani igrao do 70. minute.

Na ljestvici vodi Sturm sa 16 bodova, Rapid ima 15, a Wolfsberger, RB Salzburg i BW Linz po 13 bodova.