Pašalić spasio Atalantu u 93. minuti, Juriću remi

Nogomet 4. sij 202317:10 > 17:11 0 komentara
Jonathan Moscrop / Sportimage(Credit Image: (Cal Sport Media via AP Images)

Atalanta je ligašku sezonu nastavila podjelom bodova (2:2) na gostovanju kod Spezie u dvoboju 16. kola talijanske Serie A.

Spezia je započela drugi dio sezone na fantastičan način. Već u osmoj minuti došli su do vodstva golom kapetana Emmanuela Gyasia, a do isteka tridesete, prednost je povećao i najbolji klupski strijelac – M’Bala Nzola.

Mreže su mirovale sve do 77. minute kada je mladi Danac Rasmus Winther Hojlund smanjio zaostatak na 2:1 te učinio završnicu neizvjesnom. Junakom Atalante postao je naš Mario Pašalić koji je zatresao mrežu Spezie u drugoj minuti sudačke nadoknade i doveo utakmicu do konačnih 2:2. Pašalić je svojim pogotkom zaradio važan bod klubu iz Bergama, dok je borbu za opstanak Speziji učinio dodatno neugodnom.

U drugom poslijepodnevnom susretu Serie A, Torino je ugostio ekipu sa začelja – Hellas Veronu. Momčad Ivana Jurića također je podijelila bodove 1:1.

Do vodstva je goste doveo Milan Đurić golom na samom kraju prvoga poluvremena, dok je izjednačenje te naposlijetku i konačan rezultat postavio Aleksei Mirančuk u 64. minuti.

Jurićev Torino je ovim rezultatom zadržao devetu poziciju na ligaškoj ljestivici, pet bodova daleko od šestog mjesta koje garantira europska natjecanja, dok je Hellas Verona ostala posljednja, sa svega šest bodova na kontu.