Rendulić odbrusio novinaru: ‘Vi mene provocirate’

Nogomet 13. stu 202322:43 0 komentara
HŠK Zrinjski Mostar

Velež je na svom stadionu u 14. kolu Premijer lige BiH slavio protiv Zrinjskog 3:0.

U derbiju pod velikim tenzijama bolje se snašao domaćin, koji je poveo u 42. minuti utakmice golom Haskića.

Velež je u 53. minuti došao do dvostrukog vodstva. Guliashvili je presjekao loše dodavanje Čanađije, sjurio se u šesnaesterac gostiju i matirao Marića.

Velež je do trećeg gola došao u 80. minuti kada je Guliashvili ponovo iskoristio pogrešno dodavanje Senića, presjekao loptu, sam izašao pred Marića i postigao gol za 3:0.

Nakon utakmice je na press konferenciji trener Zrinjskog Krunoslav Rendulić dobio pitanje o tome očekuje li uskoro sastanak s članovima Upravnog odbora kako bi se razgovaralo o njegovom statusu zbog ovog teškog poraza.

“To nije pitanje za mene. Vi mene provocirate”, rekao je Rendulić.

Podržao ga je i trener Veleža Dean Klafurić koji je također odbrusio novinaru.

“Nije fer takvo pitanje. Press konferencija je o utakmici. Nije fer prema nama trenerima. Ne razumijem zašto ne poštujete naš posao.”