Kraj sezone za Messija, sjajni Kahlina za povijesni plasman!

Ostale lige - Nogomet 22. lis 20239:42 0 komentara
AP Photo/Erik Verduzco via Guliver

Lionel Messi porazom je završio svoju prvu sezonu u MLS-u.

Pred 66.000 navijača na rasprodanom stadionu “Bank of America” ​​u Sjevernoj Karolini, Inter Miami doživio je poraz na zatvaranju ligaškog dijela sezone, unaprijed znajući da nema nikakve šanse za plasman u play in turnir. Charlotte je slavio protiv Inter Miamija 1:0.

Jedini gol na utakmici postigao je Kerwin Vargas u 13. minuti, nakon čega je momčad trenera Gerarda Martina imala previše prilika za izjednačenje, no niti jedna nije pretvorena u gol, pa su domaći navijači imali dva razloga za slavlje – u kombinaciji s ostalim rezultatima u Istočnoj konferenciji saznali su da će u drugoj sezoni od formiranja momčadi sudjelovati u završnici.

Charlottu je ta pobjeda u zadnjem kolu omogućila skok na deveto mjesto, odnosno posljednje koje vodi u doigravanje (u šesnaestini finala igrat će protiv NY Red Bullsa), ujedno i prvo za ovu momčad ikada.

Najzaslužniji za to bio je golman domaćih Kristijan Kahlina koji je svojim obranama zaslužio nagradu igrača utakmice. Što nije on, zaustavio je okvir gola.

Messi je pogodio gredu iz slobodnog udarca u 62. minuti, nedugo nakon što mu je gol poništen zbog zaleđa.