Derbi Veleža i Zrinjskog dvaput prekinut, Rendulić na kraju poražen

Nogomet 13. stu 202320:44 0 komentara
xGarethxEvans/NewsxImagesx via Guliver

Nogometaši Veleža svladali su Zrinjski u gradskom derbiju u okviru 14. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, a rezultat je na kraju glasio 3:0.

U 34. minuti susret je prekinut zbog nereda koje su izazvali gostujući navijači. Naime, nekoliko navijača Zrinjskog ušlo je u fizički sukob sa redarima koji su osiguravali gostujuću tribinu, a nakon brze intervencije policije, strasti su se smirile. Ipak, glavni sudac Irfan Peljto poslao je obje momčadi u svlačionice, a 25 minuta kasnije utakmica je nastavljena.

U derbiju pod velikim tenzijama bolje se snašao domaćin, koji je poveo u 42. minuti utakmice golom Haskića.

Velež je u 53. minuti došao do dvostrukog vodstva. Guliashvili je presjekao loše dodavanje Čanađije, sjurio se u šesnaesterac gostiju i matirao Marića.

Novi prekid utakmice bio je u 70. minuti, kada su navijači Veleža koristili pirotehniku, a jedna raketa skoro je pogodila igrača Zrinjskog Tomislava Kiša.

Velež je do trećeg gola došao u 80. minuti kada je Guliashvili ponovo iskoristio pogrešno dodavanje Senića, presjekao loptu, sam izašao pred Marića i postigao gol za 3:0.

Zrinjski je u konačnici utakmicu završio s igračem manje nakon što je u 91. minuti izravan crveni karton zbog starta na sredini terena dobio nekadašnji hrvatski reprezentativac Filip Bradarić.

Velež je ovom pobjedom ostao na 4. mjestu i sada je na bod gradskom rivalu. Zrinjski kojeg trenira Krunoslav Rendulić je treći i ima 26 bodova.