Osijek izgubio od prve momčadi Slovenije: Krznar nadmudrio Zekića

Hrvatska 16. sij 202417:38 0 komentara
Anca Tepei via Guliver

Osijek je poražen u pripremnom ogledu protiv Celja. Slovenci, koje s klupe vodi Damir Krznar, zabili su iz svog prvog od dva udarca na utakmici, dok s druge strane Bijelo-plavi nisu iskoristili nekoliko zicera.

Zekić je na teren poslao svoju vjerojatno najbolju postavu u ovom trenutku, koju su činili Malenica, Omerović, Duarte, Mkrtčjan, Jurišić, Prekodravac, Pušić, Bukvić, Caktaš, Lovrić i Mierez, a još su igrali Vrbanac, Jugović, Branšteter, Guedes i Babić. Istaknimo da je za momčad Celja prve neslužbene minute odigrao Luka Menalo, koji je u slovensku momčad došao iz Dinama na posudbu do ljeta uz otkupnu klauzulu od 400.000 eura.

Osijek je dominirao i promašivao, a kazna je stigla u 54. minuti kada je Celje povelo iz svog prvog udarca na utakmici. Osječani su komplicirali u zadnjoj liniji, nisu očistili situaciju i lopta se u gužvi nekako odbila do Prutseva koji ulazi u kazneni prostor i zabija pored nemoćnog Malenice. Do kraja utakmice, Osijek je imao još prilika, a čak se i Malenica na kraju priključio napadu, no do izjednačenja nisu uspjeli doći.

Na dan povratka u Slavoniju, 20. siječnja, Osijek će odigrati još dvije utakmice. U 10:30 sati igrat će protiv Makedonije Gjorce Petrov, a u 13 sati protivnik će mu biti mađarski Fehervar.