FA Community Shield od 16 sati, Chelsea – M. City

Nogomet ostalo 5. kol 201810:53 > 11:10
Getty Images/Laurence Griffiths

Danas u 16 sati na Wembleyu počinje bitka za prvi veliki trofej u engleskom nogometu. Dvoboj između prvaka Manchester Cityja i osvajača FA kupa, Chelsea.

U ovoj utakmici fanovima nogometa je prilika vidjeti, osim sjajnog nogometa, što su sve ekipe učinile u prijelaznom roku i kakav nogomet će se igrati tijekom prvenstva koji počinje već sljedeći tjedan, odnosno 10. kolovoza.

City je poprilično jednostavno osvojio prvenstvo s 100 bodova a Chelsea je slavio u finalu FA kupa protiv Uniteda s 1-0.

Biti će to prva natjecateljska utakmica Maurizia Sarrija na klupi Plavih dok će Pep Guardiola drugi puta voditi ekipu Cityja u kup finalima, slavili su protiv Arsenala u EFL kupu.

Pep ne može računati na ozlijeđene Mangalea i Danila kao i pošteđene kreatore iz sredine terena, De Bruynea i Sterlinga. Kod Chelseaja izostaju zbog odmora Hazard, Kante, Giroud i Courtois.

Utakmicu možete pratiti na Sportklubu 1 od 16 sati.