Dinamovci slavili u gostima, negativan rekord Uniteda

Nogomet ostalo 14. velj 201817:53 > 17:55
Charlie Crowhurst, Getty Images Sport

U jedinoj utakmici 15. kola koja je odigrana u srijedu u sklopu indijske Superlige, Delhi Dynamos slavio je u gostima s minimalnih 1:0 protiv North East Uniteda.

Na stadionu “Indira Ghandi” u Guwahatiju, utakmica dva posljednjeplasirana kluba na ljestvici donijela je očekivano lošu nogometnu predstavu. U prvih 45 minuta, kao i tijekom većeg dijela utakmice, lavovi iz Delhija imali su veći posjed lopte, dok su izabranici Avrama Granta imali veći broj prilika.

Jedini pogodak na utakmici viđen je u 87. minuti kada je igrač s klupe, a ujedno i najbolji strijelac gostiju, Kalu Uche, glavom zatresao mrežu protivnika, nakon centaršuta Davida Ngaitea. Ucheu je to šesti gol u sezoni.

Glavni sudac utakmice Santos Kumar donio je nekoliko diskutabilnih odluka, između ostalog, utjecao je na konačan rezultat, jer u prvom poluvremenu nije pokazao na bijelu točku nakon starta Cichera nad Semom.

“Dinamovci” su tako prekinuli seriju od tri utakmice bez pobjede protiv ovog protivnika, a zanimljivo je da su sva tri trijumfa s NE ostvarili upravo u gostima. Treba istaći i da su desetim porazom u sezoni nogometaši Uniteda ostvarili negativan rekord kao prvi klub koji je u četiri godine koliko se igra Superliga doživio dvoznamenkast broj poraza u osnovnom dijelu sezone.