GLEDALI STE: ATK otpustio Sheringhama pa izgubio!

Nogomet ostalo 25. sij 201817:36 > 17:38
Charlie Crowhurst, Getty Images Sport

Nogometaši Chennaiyina slavili su kod ATK-a rezultatom 2:1. Bila je to utakmica 12. kolu indijske Superlige koju ste mogli pratiti u programu Sportkluba, uz komentar Davora Trutina.

Domaći klub u prvom je poluvremenu bio konkretniji u napadu, ulazio je u prilike, a jednu od njih iskoristio je 30-godišnji Martin Paterson u 44. minuti i donio prednost domaćoj momčadi, koja je treći put zaredom igrala bez najveće zvijezde momčadi i lige, Robbieja Keana.

U nastavku su gosti zaigrali bolje, a izjednačenje Chennaiyinu donio je Mailson samo šest minuta u drugom dijelu utakmice, na dodavanje Thape.

Pobjedu gostima na stadionu Salt Lake City u Kolkati, pred oko 10.000 gledatelja, donio je Lalpekhlua u 64. minuti i tako ostavio svoju momčad doveo do vrha ljestvice s 23 osvojena boda.
ATK, aktualni prvak, na osmom je mjestu s 12 bodova, sve dalje od doigravanja. Četvrta Goa bježi im sedam bodova.

U domaćem sastavu, osim Irca Keana, nije bilo ni trenera Sheringhama. Razlog je prozaičan – naime, isti je izgubio tu funkciju jučer, u predvečerje ove utakmice. Na klupio ga je nasljedio sportski direktor i veliki poznavatelj prilika u indijskom nogometu, Ashley Westwood.