Nikola Moro zabio gol i s Bolognom dotukao Mourinha!

Nogomet 17. pro 202320:19 0 komentara
Gianluca Ricci/IPA Sport/xipa-ax/xx via Guliver Images

Hrvatski veznjak Nikola Moro bio je strijelac prvog pogotka za Bolognu u 2-0 (1-0) domaćoj pobjedi protiv Rome u susretu 16. kola talijanskog nogometnog prvenstva.

Moro, koji je igrao do 75. minute, doveo je svoju momčad u vodstvo u 37. minuti preciznim udarcem s 12 metara nakon prizemnog ubacivanja Ndoyea. To je drugi Morov pogodak u sezoni.

Početkom nastavka Kristiansen je u 49. minuti u vlastitu mrežu skrenuo ubačaj Fergusona za konačnih 2-0.

Ovom pobjedom Bologna je skočila na četvrto mjesto sa 28 bodova, jednim više od petog Napolija i šeste Fiorentine, odnosno tri više od sedme Rome.

Ranije u nedjelju su se nogometaši Fiorentine bodovno izjednačili s Napolijem teško izborenom 1-0 (0-0) domaćom pobjedom protiv predzadnje Verone. Jedini gol na utakmici postigao je Beltran u 78. minuti.  Gosti iz Verone propustili su na samom startu utakmice realizirati i kazneni udarac. Josip Brekalo ostao je na klupi Fiorentine.

Hrvatski reprezentativni stoper Martin Erlić odigrao je čitav susret za Sassuolo u 2-2 (0-1) remiju na gostovanju kod Udinesea te je na njemu napravjen prekršaj nakon kojega je isključen domaći igrač Payero u 59. minuti od rezultata 2-0 za Udinese.

Domaće su u vodstvo doveli Lucca (36) i Pereyra (55), ovaj drugi probivši se pored Erlića u 16-ercu, a važan bod Sassuolu spasio je Berardi (75-11m, 88-11m) s dva pogotka s bijele točke. Sassuolo je 15. sa 16 bodova, tri više od 17. Udinesea.

U prvoj utakmici dana Milan je kod kuće s 3-0 (2-0) pobijedio Monzu. Milan je poveo u trećoj minuti pogotkom Reijndersa, na 2-0 je u 41. minuti povećao Simić. Milan zaključio pobjedu u 76. minuti, a strijelac je bio Okafor. Mirko Marić šao je u igru za Monzu u 54. minuti.

Milan je ostao treći na ljestvici, ali sada ima 32 boda i smanjio je zaostatak za drugim Juventusom na pet bodova.

Na vrhu je Inter sa 38 bodova i utakmicom manje.