Nijemci nisu impresionirani Dinamom: ‘Ovako teško mogu nešto dobiti protiv Bayerna’

Bundesliga 2. ruj 20248:13 0 komentara
REUTERS/Antonio Bronic via Guliver Image

U posljednjem susretu 5. kola HNL-a nije bilo pobjednika, u derbi ogledu na Rujevici nogometaši Rijeke i Dinama su odigrali 1:1.

Aktualni doprvak i prvak na različite su načine dočekali ovaj susret jer je tijekom tjedna Rijeka ponižena u svom europskom susretu te je izgubila s čak 0:5 u Ljubljani od Olimpije. Dinamo je ispunio svoj cilj te je preko Qarabaga izborio novi nastup u Ligi prvaka.

Na valu tog uspjeha Dinamo ipak nije ostvario novu pobjedu u nizu premda je poveo u 22. minuti kada je strijelac bio Bruno Petković. U 50. minuti konačnih 1:1 je postavio Veldin Hodža.

Njemački Kicker u svom izvještaju nije bio nimalo impresioniran Dinamom i predviđaju da Bayern ne bi trebao imati problema protiv momčadi s Maksimira.

“Vrhunska utakmica bila je protiv drugoplasirane ekipe u Rijeci u nedjelju navečer. Pred 5.624 gledatelja na Rujevici – od čega točno 412 vlastitih navijača – Dinamo je teškom mukom odigrao 1:1 i tako ostao bez pete pobjede u petoj utakmici, ali je ipak ostao vodeći.

Gosti iz glavnog grada su nakon pogotka za vodstvo izgubili kontrolu nad igrom i ponudili Rijeci dvije velike prilike. Dinamo je nakon poluvremena nastavio promjenjivu igru ​​s previše izgubljenih lopti. Izjednačenje je bilo neizbježno. Nakon izjednačenja, Dinamo se mučio da odnese bod kući.

Rijeka je htjela više, a Dinamo pak više nije bio uvjerljiv do posljednjih minuta, a na kraju su dobro prošli kad je zamjena Cordoba dobio samo žuti karton nakon grubog prekršaja u 90. minuti. Dinamo se može rehabilitirati u domaćoj utakmici protiv splitskog Hajduka za dva tjedna. S ovom izvedbom teško može nešto dobiti u Munchenu.”