Musa u sve boljoj formi, opet je zabio za Benficu

Nogomet 24. ruj 202321:52 0 komentara
AP Photo/Antonio Calanni via Guliver Images

Hrvatski reprezentativni napadač Petar Musa bio je stijelac za Benficu u 3-1 (2-0) gostujućoj pobjedi protiv Portimonensea u susretu 6. kola portugalskog nogometnog prvenstva.

Musa je pogodio za 2-0 u 17. minuti susreta, a bio je to njegov treći prvenstveni gol ove sezone. Na poluvremenu je zamijenjen, vjerojatno iz taktičkih razloga, a ne zbog ozljede.

Trener Roger Schmidt nakon utakmice je pojasnio:

“Mijenjao sam jer sam morao, nije to ništa neobično. Započeli smo dobro, ali smo onda izgubili energiju. Imali smo tešku utakmicu u srijedu, dosta smo se u njoj istrošili. Igrači uvijek moraju na ovakve stvari biti spremni, ali ne mogu reći da ću ovako postupati svaki put.”

Benficu je u prednost doveo Bah u 5. minuti, u nastavku je Helio Varela smanjio na 2-1 u 56. minuti, četiri minute potom Rildo je propustio iskoristiti kazneni udarac za 2-2 da bi David Neres to kaznio i povisio na konačnih 3-1.

Benfica je druga sa 15 bodova, jednim manje od vodećeg Porta, dok je Portimonense 16. s pet bodova.