Liverpool čudesnim preokretom stigao do vrijedne pobjede!

Nogomet 3. pro 202317:35 0 komentara
xMarkxCosgrove NewsxImagesx via Guliver

Uzbudljivo je bilo u nedjeljnim okršajima na engleskim travnjacima!

Nogometaši Liverpoola barem nakratko stigli su na drugo mejsto ljestvice engleskog prvenstva dramatičnom 4-3 (2-2) domaćom pobjedom protiv Fulhama u 14. kolu.

Liverpool je da puta vodio u prvom poluvremenu, ali gosti su se dva puta vraćali.  Prvo se sjajan slobodni udarac Alexander-Arnolda odbio od gostujućeg vratara Lena (20-ag) u mrežu, no Wilson (24) je vrlo brzo potom poravnao. MacAllister (37) je fenomenalnim udarcem s distance pogodio za 2-1, samo da bi Tete (45+3) u sudačkoj nadoknadi iz gužve nakon kornera izjednačio na 2-2.

Kada je De Cordova-Reid (80) doveo Fulham u vodstvo činilo se kako će Liverpool kiksati, ali su Endo (87) i Alexander-Arnold (88) preciznim udarcima s ruba kaznenog prostora kreirali preokret.

Drugi Liverpool sada ima 31 bod, dva manje od vodećeg Arsenala, a dva više od trećeg Manchester Cityja, koji od 17.30 sati igra protiv Tottenham Hotspura te četvrte Aston Ville koja je igrala 2-2 (1-1) na gostovanju kod Bournemoutha.

Bournemouth je dva puta vodio preko Semenya (10) i Solankea (52), a Villa je do boda stigla golovima Baileya (20) i Watkinsa (90).

Chelsea je upisao pobjedu u jednoj dramatičnoj utakmici protiv Brightona.

Chelsea je u uvodnoj fazi susreta poveo s dva pogotka – oba puta iz kornera. Modre je u vodstvo doveo Enzo Fernandez u 17. minuti, nakon što je stoper Benoit Badiashila prvo primio loptu, a potom je prebacio na drugu stativu – gdje je bio Argentinac. Četiri minute kasnije prednost je udvostručio Livaj Colwill – kada je napadač Nicolas Jackson nakon udarca iz kuta vratio loptu pred gol.

Brighton je izjednačio golom Buonanottea u 43. minuti – nakon brze kombinacije po sredini lopta je došla do krilnog napadača koji je pogodio malu mrežicu daljeg kuta gola kojeg je čuvao Robert Sanchez.

Conor Gallagher je isključen jer je dobio drugi žuti karton u 45. minuti, no Chelsea je potom dugo odolijevao i s igračem manje. Londonski klub je čak i povećao vodstvo – nakon kontre u kojoj su sudjelovali Raheem Sterling, Jackson i Mykhailo Mudryk, Ukrajinca je u svom šesnaestercu srušio James Milner – pa je nakon konzultacija s VAR-om sudac odlučio pokazati jedanaesterac.

Fernandez je preuzeo odgovornost i postigao svoj drugi gol na utakmici.

Fernandez je preuzeo vodstvo i postigao svoj drugi gol na utakmici.

Neizvjesnost u samom finišu donio je Joao Pedro u drugoj minuti sudijske nadoknade – Brazilac je imao priliku za izjednačenje, ali je njegov udarac u osmoj minuti sudačke nadoknade obranio Sanchez. Pred kraj je VAR provjerio je li Colwill igrao rukom u svom šesnaestercu, no to nije bio slučaj i jedanaesterac nije dosuđen te su Plavci u konačnici slavili s 3:2.