Kovačić i Gvardiol oduševili golčinama u visokoj pobjedi, City na vrhu lige

Nogomet 13. tra 202418:02 0 komentara
AP Photo/Rui Vieira via Guliver Images

Nogometaši Manchester Cityja lako su osvojili tri domaća boda ove subote, pobijedili su Luton s 5-1 u 33. kolu engleske Premier lige.

Odmah u drugoj minuti Manchester City je poveo i to autogolom japanskog igrača Hashioke. Idućih sat vremena domaći sastav je igrao u laganom ritmu, čuvajući vodstvo, ali i snagu za težak uzvratni susret četvrtfinala Lige prvaka protiv madridskog Reala idućeg tjedna.

Utakmica je prelomljena u 64. minuti vrlo lijepim golom hrvatskog reprezentativca Matea Kovačića. Alvarez je asistirao, a Kovačić je s 15 metara žestoko zahvatio loptu i naciljao pod gredu za 2-0. Kovačiću je to bio treći pogodak u dresu Manchester Cityja, ali i premijerni u Premier ligi. Ranije je zabio baš protiv Luton u FA kupu te na Svjetskom klupskom prvenstvu protiv japanske Urawe.

Do kraja susreta Manchester City je zabio tri pogotka, Haaland iz jedanaesterca u 76. te Doku u 87. minuti, dok je jedini strijelac za goste bio Barkley u 81. minuti. Sve je zaključeno golom još jednog Hrvata. Joško Gvardiol je u 93. minuti dočekao loptu na vrhu šesnaesterca te je precizno pogodio pod gredu bližeg kuta za konačnih 5-1.

Gvardiolu je, kao i Kovačiću, to bio prvi prvenstveni pogodak za Manchester City te drugi ukupno. Premijerni je zabio tijekom ovog tjedna, protiv Reala u Ligi prvaka.

Manchester City je privremeno preuzeo vrh ljestvice sa 73 boda, ali i utakmicom više od velikih suparnika. Arsenal i Liverpool su na 71 bodu. Luton je i dalje u opasnoj zoni, na 18. mjestu.

U nedjelju se igraju tri utakmice, a sastaju se Liverpool – Crystal Palace, West Ham – Fulham i Arsenal – Aston Villa, dok je posljednja utakmica na rasporedu u ponedjeljak, ona između Chelseaja i Evertona.

Premier liga, 33. kolo:

Brentford – Sheffield United 2-0 (Arblaster 63-ag, Onyeka 90+3)

Burnley – Brighton 1-1 (Brownhill 74 / Murić 79-ag)

Manchester City – Luton 5-1 (Hashioka 2-ag, Kovačić 64, Haaland 76-11m, Doku 87, Gvardiol 90+3 / Barkley 81)

Nottingham Forest – Wolverhampton 2-2 (Gibbs-White 45+1, Danilo 57 / Matheus Cunha 40, 62)

Newcastle – Tottenham 4-0 (Isak 30, 51, Gordon 32, Schaer 87)

Bournemouth – Manchester United (18.30 sati)