Salah nakon žestoke svađe s Kloppom: Ako progovorim sad, bit će vatre

Nogomet 27. tra 202417:10 0 komentara
AP Photo/Ian Walton via Guliver

U prvom susretu 35. kola engleske Premier lige nije bilo pobjednika, u Londonu su nogometaši West Hama i Liverpoola odigrali 2-2.

West Ham je poveo u 43. minuti kada je Bowen nadskočio gostujuću obranu te je glavom pogodio za 1-0 i svoj šesnaesti ligaški pogodak ove sezone.

Liverpool je preokret kreirao početkom drugog poluvremena. Prvo je Robertson izjednačio u 48., a gosti su poveli u 65. minuti. Stvorena je gužva u domaćem šesnaestercu, a nakon udarca Gakpoa i brojnih odbijanja vratar Areola je ugurao loptu u svoju mrežu.

West Ham je imao snage za povratak te je do boda stigao u 77. minuti. Bowen je ovaj put bio asistent, a nakon lijepog trzaja glavom za 2-2 je pogodio Antonio. U samoj završnici Liverpool je bio centimetrima blizu novog vodstva i pobjede, ali je žestoki udarac Elliotta završio na okviru vrata.

U posljednje četiri ligaške utakmice Liverpool je upisao tek jednu pobjedu, uz jedan remi i dva poraza te je sve sporiji u utrci za naslov prvaka koju vodi s Arsenalom i Manchester Cityjem. Ima dvije utakmice više i bod manje od Manchester Cityja, te utakmicu više od Arsenala, ali i dva boda manje.

“Bilo je moguće da samo jedna ekipa pobijedi u ovoj utakmici, a to smo bili mi jer smo stvorili puno više prilika. Bila je teška utakmica. Mislim da su dečki jako dobro igrali, ali smo primili gol ni iz čega. Vodili smo, ali nismo izdržali. Takva priča je s nama u zadnja četiri tjedna. Dali smo sve od sebe.

Smeta mi kad dižemo ruke u zrak i kad smo razočarani nakon što promašimo dobru šansu. Te šanse su najbliže što možete doći golu. Moramo biti pozitivniji i ponoviti takve akcije. Tako se zabijaju golovi”, rekao je trener Liverpoola.

“Ne mogu vam reći što smo Salah i ja izgovorili uz aut liniju. Ali razgovarali smo u svlačionici i za mene je ta priča gotova. Stekao sam dojam da je i za njega. Utrka za naslov prvaka? Ne želim pričati o ostalim utakmicama. Mi smo danas trebali pobijediti. Sad nam ostaje samo pripremiti se za sljedeću utakmicu, to je sve što možemo”, zaključio je Klopp.

Egipatski nogometaš je pred medijima ostavio bitno drugačiji dojam nego Klopp. Nakon utakmice je prošao kroz miks zonu te se odbio zaustaviti i dati dužu izjavu, izvijestio je The Athletic. Pred novinarima se kratko zaustavio i samo rekao: “Ako danas progovorim, bit će vatre.”