Teška ozljeda obilježila derbi Druge HNL

Hrvatska 12. velj 202215:11 > 15:13 0 komentara
GuliverImages

Nastavljena je sezona u Drugoj HNL, a prva odigrana utakmica bio je derbi 16. kola u kojem su nogometaši Varaždina, kao domaćini, svladali Orijent 1919 s 2:1.

Bio je to dvoboj vodeće dvije momčadi na ljestvici, s tim da je ovakav ishod donio obrat na samom vrhu ljestvice i sada Varaždinci imaju bod više od riječkog sastava. Inače, Varaždin je gubio 0:1 sve do 68. minute, ali je unatoč tome osvojio tri boda.

Iako dosta oslabljen u odnosu na prvi dio sezone Orijent 1919 je odigrao odlično prvo poluvrijeme. Bio je opasniji, a sve je naplatio pogotkom za 1-0 u 31. minuti. Strijelac je bio zimsko pojačanje riječkog sastava Dino Dukađin.

No, u nastavku su se uloge na travnjaku promijenile te je Varaždin bio sve bolji. Pritisak je prvo naplaćen u 68. minuti kada je nakon prodora Igreca nespretno reagirao gostujući igrač Mulac i ugurao loptu u vlastitu mrežu. Samo dvije minute kasnije dogodio se potpuni preokret, a pogodak za 2-1 je zabio Niko Domjanić, samo nekoliko trenutaka nakon što je ušao u igru. Bio je to konačan rezultat derbija za veliko slavlje domaćih navijača.

Dodajmo kako je tešku ozljedu noge tijekom utakmice zadobio domaći igrač Leonard Vuk, kojem su pukle obje potkoljenične kosti. On je hitno prebačen u bolnicu gdje će biti operiran.