Gvardiol nakon gola: ‘Bilo je stvarno teško, nisam očekivao da ću zabiti’

Nogomet 28. tra 202423:28 0 komentara
AP Photo/Rui Vieira via Guliver

Dobar dan za hrvatskog braniča.

Hrvatski nogometni reprezentativac Joško Gvardiol bio je strijelac prvog gola za Manchester City u 2-0 (1-0) gostujućoj pobjedi protiv Nottingham Foresta u 35. kolu engleskog prvenstva kojom se branitelj naslova opet približio vodećem Arsenalu na jedan bod.

Gvardiol je u 32. minuti utrčao na prvu stativu te s dva metra glavom proslijedio udarac iz kuta De Bruynea u mrežu. Konačnih 2-0 postavio je povratnik na travnjak Haaland u 71. minuti, opet na asistenciju De Bruynea.

Gvardiolu je to drugi gol u Premier ligi, a na terenu je proveo svih 90 minuta, dok je Mateo Kovačić za City odigrao drugo poluvrijeme.

Hrvatski branič je nakon utakmice dao izjavu za tamošnje medije:

“Bilo je stvarno teško. Znali smo od početka utakmice da će biti tako, pogotovo s ovakvim terenom, koji je bio stvarno suh. Nisam očekivao da ću postići gol, ali našao sam se u dobroj poziciji. Do kraja sezone su ostala još četiri kola i moramo se usredotočiti na sebe kako bismo osvojili naslov.”

Ovom pobjedom City je stigao do učinka od 79 bodova, jedan više uz utakmicu više ima vodeći Arsenal koji je ranije u nedjelju kao gost sa 3-2 (3-0) svladao svog najvećeg rivala Tottenham Hotspur.