PSG vodio 2:0 pa im Brest ‘otkinuo’ pobjedu u 80. minuti

Francuska 28. sij 202423:02 0 komentara
FedericoPestellini Panoramic via Guliver

Nogometaši Paris Saint-Germaina propustili su dva pogotka prednosti i u 19. kolu francuskog prvenstva pred svojim navijačima na Parku prinčeva remizirali s Brestom, a dvoboj je završio 2:2.

Marco Asensio je doveo Parižane u vodstvo u 38. minuti. Randal Kolo Muani je u 45. minuti pogodio za 2:0. No, u nastavku je Brest došao do boda. Mahdi Camara je u 55. minuti smanjio na 2:1, a konačnih 2:2 postavio je Mathias Pereira Lage u 80. minuti.

PSG je na vrhu ljestvice s 44 boda, šest više od drugoplasirane Nice. Brest je na trećem mjestu s 35 bodova, a četvrti je Monaco s 34.

Nogometaši Lensa došli su do prve pobjede nakon više od mjesec dana svladavši kao gosti Toulouse 2:0. Portugalski veznjak David Costa je doveo Lens u vodstvo u 42. minuti. Andy Diouf je u 55. minuti udvostručio prednost gostujuće momčadi. Toulouse je u 84. minuti mogao smanjiti zaostatak, ali je Vincent Sierro pogodio gredu.

Lens je s 29 bodova ostao na osmom mjestu, ali se bodovno izjednačio sa sedmoplasiranim Marseilleom. Toulouse je 14. sa 17 bodova, samo dva boda iznad zone ispadanja.

Prve četiri utakmice nedjeljnog programa završile su bez pobjednika, a najefikasnije i najuzbudljivije bilo je u srazu Lorienta i Le Havrea koji je završio 3:3.

Emmanuel Sabbi je u 15. minuti doveo Le Havre u vodstvo iz kaznenog udarca. Imran Louza je za domaće izjednačio u 33. minuti, a Ayman Kari je u 51. minuti donio prednost od 2:1 Lorientu. U zadnjih deset minuta utakmice pala su još tri pogotka. Prvo je iskusni ganski napadač Andre Ayew izjednačio na 2:2 u 85. minuti. Muhammad Bamba je u prvoj minuti dodatka ponovno donio prednost Lorientu, da bi tri minute poslije Ayew svojim drugim golom postavio konačnih 3:3.

Clermont i Strasbourg su odigrali 1:1. Gosti su poveli golom Diona u 34. minuti, a bod Clermontu donio je Nicholson pogotkom u 52. minuti.

Bez golova su završili dvoboji Montpelliera i Lillea te Reimsa i Nantesa, s time da su u potonjem gosti propustili doći do pogotka iz kaznenog udarca u 73. minuti, kad je domaći vratar Diouf obranio šut Kadewerea.