Ćaleta-Car doživio novi poraz s Lyonom

Francuska 19. kol 202321:10 0 komentara
AP Photo/Darko Bandic via Guliver Image

Novi posrtaj doživjela je momčad Lyona koja je u drugom kolu francuskog prvenstva pred svojima navijačima izgubila od Montpelliera s uvjerljivih 4-1 (2-0).

Već u 20. minuti je domaći vratar Riou napravio kobnu pogrešku kod ispucavanja i dodao loptu suparničkom napadaču Aranaudu Nordinu koji takav dar nije propustio i donio je vodstvo gostima. Jordanac Mousa Al-Tamari sjurio se u 39. minuti prema golu Lyona, pritom je prošao i hrvatskog stopera Duju Ćaleta-Cara koji je bio zadnji čovjek domaće obrane, a onda hladnokrvno poslao loptu u mrežu za 2-0.

Isti je igrač u 66. minuti dobio sjajnu loptu od svog vratara Benjamina Lecomtea, krenuo u trk sa svoje polovice i završio akciju još jednim neobranjivim udarcem za 3-0. Nadu domaćima vratio je Alexandre Lacazette golom u 69. minuti, ali je 11 minuta poslije zbog udarca laktom dobio izravan crveni karton. Brojčanu prednost Montpellier je iskoristio u 89. minuti, kad je Akor Adams postavio konačnih 4-1.

Montpellier se ovom pobjedom privremeno popeo na vrh ljestvice s četiri boda, a Lyon je potonuo na samo dno bez ijednog boda i s gol-razlikom 2-6.