Fiorentina prekinula crni niz i upisala prvu pobjedu u 2024.

Nogomet 11. velj 202415:08 0 komentara
Antonello Sammarco/Image nella via Guliver

Nogometaši Fiorentine došli su do domače pobjede nad Frosinoneom od čak 5:1 u dvoboju 24. kola talijanskog prvenstva.

Fiorentina je zaustavila crni niz bez pobjede i nakon tri poraza i remija, Viole su konačno došle do pobjede, prve u 2024. godini.

U jednostranoj utakmici talijanski reprezentativac Andrea Belotti, na posudbi iz AS Rome tijekom zimskog prijelaznog roka, postigao je svoj prvi pogodak u ljubičastom dresu u 16.minuti, a Francuz Jonathan Ikoné udvostručio je vodstvo tri minute kasnije. Lucas Martinez (43) , Nicolas Gonzalez (53) i Antonin Barak (86) zabili su još za momčad iz Firence, dok je počasni gol za goste dao Luca Mazzitelli u 66. minuti.

Ovim uspjehom Fiorentina se vratila na 6. mjesto s 37 bodova, a trećim porazom u zadnjih pet utakmica Frosinone je sve bliži opasnoj zoni i  14. je s 23 boda.