Počinje osmina finala Eura: Hrvatski ‘krvnik’ protiv Yakinove družine, domaćin na polufinalista s prošlog izdanja

Euro2024 29. lip 202412:37 0 komentara
AP Photo/Petr David Josek via Guliver

Susretom u Berlinu između Švicarske i Italije počinje osmina finala Eura.

Hrvatska, da je prošla, igrala bi prvi susret osmine finala na Euru. No, pogodak Zaccagnija u 90+8′ minuti poslao je Vatrene kući, a Talijane na noge Švicarcima.

Italija je dosad na prvenstvu upisala jednak učinak. Naime, u prvom kolu svladali su Albaniju s 2:1. Nakon toga, Španjolska ih je pobijedila 1:0, dok su u trećem kolu remizirali s Hrvatskom 1:1. Shodno tomu, u skupini B završili su kao drugoplasirani s četiri osvojena boda. Ispred njih bila je Furija s maksimalnim učinkom, a ispod Hrvatska s dva boda, odnosno Albanija s jednim.

S druge strane, Švicarci su u grupnoj fazi upisali jednu pobjedu i dva neriješena rezultata. U prvom kolu, nadigrali su Mađarsku 3:1, da bi nakon toga upisali 1:1 remije protiv Škotske i domaćina Njemačke. U skupini A završili su drugi iza Njemačke, a ispod su ostali Mađarska i Škotska.

Zanimljivo, iz ovih dvaju skupina obje trećeplasirane momčadi (Mađarska i Hrvatska) nisu prošle u osminu finala Eura.

Okršaj između momčadi Luciana Spallettija i Murata Yakina počinje u 18 sati na Olimpijskom stadionu u Berlinu. Glavni sudac je Szymon Marciniak iz Poljske.

Photo by Marco Steinbrenner/DeFodi Images via Guliver

Drugi susret dana igra se u Dortmundu. Domaćin Njemačka odmjerit će snage protiv Danske, polufinalista iz 2021. godine.

Nijemci su u turnir krenuli suvereno s dvije pobjede protiv Škotske i Mađarske, no onda su se morali čupati na Švicarcima. Pogodak Niclasa Füllkruga u 90+2′ minuti za 1:1 donio im je prvo mjesto u skupini A.

Danci, pak, u skupini C su zauzeli drugo mjesto. Ispred njih završila je Engleska, koja je jedinu pobjedu u toj grupi ostvarila nad Srbijom u prvom kolu. Svi ostali susreti u toj skupini završili su neriješeno. Slovenci su kao treći prošli dalje, dok su Srbi ispali. Djelitelj pravde na ovom ogledu bit će Michael Oliver iz Engleske.