Nedavno je trebao suditi u HNL-u, a večeras je podijelio najviše kartona u povijesti Eura

Euro2024 26. lip 202423:54 0 komentara
JamesxWhitehead via Guliver Image

U nervoznoj utakmici s rekordnih 18 žutih i dva crvena kartona, Turska je u Hamburgu pobijedila Češku s 2:1 i kao drugoplasirana ekipa skupine F izborila plasman u osminu finala, dok su Česi završili natjecanje kao posljednji.

Turska je povela u 51. minuti golom kapetana Hakana Calhanoglua. Iako su od 20. minute igrali s igračem manje zbog isključenja Antonina Baraka, Češka je izjednačila u 66. minuti preko kapetana Tomaša Součeka. Konačnih 2:1 postavio je Čenk Tosun u četvrtoj minuti sučevog dodatka.

Ova utakmica će ući u povijest Eura kao dvoboj s najviše podijeljenih žutih kartona, njih čak 18, što je osam više od dosadašnjeg rekorda.

Rumunjski sudac izgubio je kontrolu nad utakmicom od samog početka, što je rezultiralo s 18 žutih i dva crvena kartona. Inače, ovog proljeća trebao je suditi okršaj Rijeke i Hajduka, no u posljednji trenutak otpao je zbog ozljede.